Výkup kabelů

Vykupujeme kabely, které dále recyklujeme na našich výrobních linkách. Provádíme jak výkup starých Cu kabelů, tak i různých výrobních zmetků či nepotřebných zásob. Kabely roztřídíme na měděné, hliníkové, samonosné, se stíněním z olova, hliníku, mědi nebo železa. A následně probíhá recyklace kabelů jejich předdrcením na několika centimetrové kusy, které se poté po průchodu granulátory rozdrtí na kousky o rozměrech v řádu několika milimetrů (vše záleží na typu recyklovaných kabelů). Výsledná drť se za pomoci vibračních stolů a vzduchotechniky roztřídí na kovový granulát a plastový granulát. Elektro kabely větších průměrů se nezpracovávají v granulačních linkách, ale za pomoci strojů se z nich párá izolace a vzniká tak tedy měděný nebo hliníkový drát a PVC nebo PE izolace.

Výkup měděných kabelů

Měděné kabely a žíly se nejdříve roztřídí na silné a slabé. Slabé kabely se rozdrtí a dále zpracují na granulačních linkách. Silné kabely se párají ručně na páračkách.

Výkup měděných kabelů
Výkup CYKY kabelů
SYKFY a UTP kabeláž
Cu kabely mix
Měděné koaxiály
Vukupujeme Cu kabely s koncovkami

Výkup kabelových svazků

Vykupujeme kabelové svazky, které vznikají jako odpad při výrobě. Kabely mohou být s koncovkami nebo bez nich. Zpracováváme i kabeláže s větším obsahem plastů a konektorů.

Kabelové svazky s koncovkami
Kabelové svazky různé - výkup
Výkup kabelů s plasty
Výkup kabelů - svazky
Kabelové svazky bez koncovek
Kabelové svazky barevné
Výkup koaxiálních kabelů

Výkup autokabelů

Vykupujeme autokabely z vrakovišť a servisů, ale i novou autokabeláž z výroby, která nesplňuje předepsané parametry a je určena na likvidaci.
Autokabely vykupujeme s malými koncovkami nebo ostřihané bez koncovek.

Autokabely přímo z výroby
Autokabely s koncovkami
Autokabely bez koncovek

Výkup kabelů Cu

Cu kabely s izolací se rozdrtí na malé kousky a na granalučních linkách se roztřídí na Cu granulát a granulát z jejich izolace.

Výkup kabelů Cu

Výkup hliníkových kabelů

Hliníkové kabely se obbdobně jako měděné roztřídí na silné slabé. Silné se vypárají a slabé se rozdrtí a zpracují na granulačních linkách na Al granulát.

Hliníkové kabely

Samonosné kabely

U samonosných kabelů se nejdříve odstraní nosné Fe lano a poté se dále zpracují v granulačních linkách.

Samonosné kabely

O nás

Dokumenty

Adresa

EKOPRAG SLANÝ s.r.o.
U Ploché dráhy 337
274 01, Slaný
Tel: 312 526 645